نتیجه اخلاقی
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۱٢/٢۳ : توسط : آزیتا

یکشنبه صبح به اتفاق همسر خوبم و مامان مهربانم رفتیم پیش دکتری که قرار بود آرتین را ختنه کند.   این دکتر را یکی از دوستانم به من معرفی کرده بود . راهش به ما نزدیک نبود . ولی چون من تعریفش را شنیده بودم  تصمیم گرفتیم که ببریم پیش همین دکتر.دکتر پیر مردی بود کار آزموده . ابتدا آرتین را معاینه کرد  سپس آزمایش هایی جهت تعیین گروه خونی و زردی و حساسیت نوشت. انجام آزمایش آرتین خیلی ناراحتم کرد. ولی خوب تحمل کردم. جواب آزمایش حدود نیم ساعت بعد آماده شد.همه چیز خوب بود. دکتر گفت بروید پذیرش و بعد هم اتاق عمل. بعد آرتین را بردیم اتاق عمل. البته نه آن اتاق عملی که فکر کنید. اتاق عمل یک درمانگاه که عمل های سرپایی را انجام می دهند. خلاصه اینکه بعد از۲۰دقیقه کار تمام شد . آرتین گریه نمیکرد. رفتم و لباسش را تنش کردم. دکتر برایش چند نوع شربت نوشت . آموکسی سیلین ، مولتی ویتامین ، استامینوفن پرومتازین که خواب آور است. دکتر کلی از نجابت آرتین تعریف کرد و گفت بچه با تربیتی است  . خیلی با بچه های دیگر متفاوت بود. من هم گفتم : اخه آقای دکتر بی حس کرده بودید ، معلومه که گریه نمیکنه. دکتر گفت : من همه بچه ها رو بی حس می کنم، خیلی ازبچه ها بی تربیت هستند.من کلی خندیدم. مدتی که سعید دارو ها را تهیه کند ، آرتین خیلی گریه کرد . کاملا عصبی شده بودم. بعد سوار ماشین شدیم. آرتین خوابید . کلا زمانی که سوار ماشین می شویم میخوابد . از مبدا تا مقصد می خوابد. 

روز اول خیلی گریه میکرد البته با آن شربت هایی که دکتر داده بود آرامش میکردیم و میخوابید. روز بعد اصلا گریه نمی کرد. بعد از دو روز دوباره آرتین را بردیم دکتر.  به محض اینکه آرتین را دید گفت: چطوری آقا موشه با تربیت. من کلی خندیدم. همه چیز خوب بود. دکتر گفت شربت ها را بعد از ۳ روز قطع کنید.

شربت آموکسی سیلین باعث دلدرد بچه میشود که خیلی بد است . امروز ۳ روز شده و آنرا قطع کردیم . اوضاع گوارش آرتین هم بهتر شده است. ولی هنوز حلقه نیفتاده.

نکته : این دکتر نظرش با دکتر ی که در بیمارستان مادران بود ، در مورد زردی ، کاملا متفاوت بود . میگفت این دکتر های جوان بی سواد هستند . برای رفع زردی باید ۲ روز اصلا شیر مادر نخورد و ترنجبین حتما بخورد . من داشتم شاخ در می آوردم . یعنی حرفهای این دکتر ۱۸۰ درجه با آن یکی متفاوت بود.  از این قضیه نتیجه میگیریم که : آدم خودش را نباید به دست دکتر ها بسارد.