چند مطلب پراکنده...

 درمان ریزش مو...

پریشب توی اخبار تلویزیون( نمیدونم چه ساعتی بود) یک دکتر پوست آورده بودن که در مورد ریزش مو و درمان آن صحبت میکرد. من داشتم توی اتاقم کتاب میخواندم ، شنیدم که در مورد  ریزش مو و ۳ راه درمان قطعی آن صحبت میکنه ، کتابم رو به گوشه ای پرت کردم و آمدم پای تلویزیون . دکتر با جدیت تمام درمورد درمان قطعی مو با محلول ماینوکسیدیل و ۲ قرص دیگر که اسمشان سخت بود ، توضیح میداد. سعید هم رفت قرصهایی که دکتر طاهری تجویز کرده رو نگاه کرد و گفت : دقیقا همین قرصها رو  به من  هم داده . تا اینجای کار خوب بود ولی یک مشکل کوچک وجود داشت که خود دکتری که در تلویزیون صحبت میکرد ۷۰ ٪ کچل بود21.gif.  یاد این ضرب المثل افتادم که ، کل اگر طبیب بودی سر خود دوا نمودی. من که این قضیه رو یادآوری کردم سعید گفت : پس امیدی به جلوگیری از ریزش مو های من نیست.

شما نظرتان چیه؟

خرید برای نی نی....

جمعه صبح با مامان و سعید رفتیم ولیعصر تا برای اتاق نی نی پرده بخریم.خیلی از مغازه ها بسته بود ،ولی بعضیها هم باز بود . همه مغازه ها رو نگاه کردیم . چیز مناسبی پیدا نکردم اکثرا حریر بود ، من میخواستم یک پرده ضخیم پیدا کنم که جلوی سرما و سروصدا رو بگیره. اوضاع پیاده روها خراب بود و بعضی از جاها رو با نوارهای زرد بسته بودن و درحال سنگ فرش کردن بودن، یعنی برای  دیدن  ویترین مغازه های توی محدده تعمیرات مجبور بودی از توی    خیابان ولیعصر به تماشا بپردازی و برای مراجعه به داخل مغازه هم مجبور بودی با کارگر های افغانی و ایرانی که کار میکردن چونه میزدی تا اجازه بدن رد بشی07.gif.  نهایتا به خیابان زردتشت مراجعه کردیم و یه پارچه انتخاب کریدم  که به گفته فروشنده کار کشور ترکیه بود،که به درد اتاق بچه میخورد و یک رنگ دیگه از همون طرح را برای اتاق خودمان در نظر گرفتیم . پارچه متری ۱۴۵۰۰ تومان بود که با کلی چونه زدن به متری ۱۲۵۰۰ رسوندیم، اگر ۳۰ ثانیه هواسم نبود، فروشنده باانصاف ۲۰۰۰۰تومان سرمان کلاه گذاشته بود . خودش بدون هماهنگی ما  گرانترین نوار پرده به قیمت  متری ۱۵۰۰ تومان را انتخاب کرد و برای دوخت دو تا پرده ساده به عرض ۱مترو۶۰ سانتیمتر ۱۵۰۰۰ تومان فاکتور کرد که با  شلوغ کردن من و اینکه چه خبره ....نوار پرده شد متری ۶۰۰ تومان و برای دوختش هم ۵۰۰۰ تومان حساب کرد. خلاصه اینکه اگر در تهران چیزی خرید میکنید ۶ دانگ حواستان را جمع کنید.39.gif تا سرتان کلاه نرود.

بعد از آنجا هم رفتیم میدان هفت تیر و بعد از دیدن چند مغازه فرش فروشی ، یک فرش۵۰/۱ متر در ۵/۲ متر برای اتاق نی نی از قالی سلیمان انتخاب کردیم . این فرش رو مامان براش خریدن. بقیه چیزهارو بابا هزینه اش رو داده بودن. مامان خیلی خوشحال بودن از این قضیه که برای اولین نوه اشون که پسر هم هست یه چیزی خریدن. به هرحال دست هر دوشون درد نکنه.

جمعه شب هم ما برق رفتن های پی درپی داشتیم متاسفانه.که باعث سرد شدن شوفاژ ها شد و ما مجبور شدیم بریم بخاری قرمز رنگ بدون نیاز به دودکش آبسال را از انباری بیاریم تا سرما نخوریم.

/ 1 نظر / 4 بازدید
محمد

ایام بر شما مبارک باشد.