چشمها

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که با دقت و توجه کافی به حالت چشم ها میتوان وجود بیماریهای خطرناک در انسان را تشخیص داد.

به طور سنتی با آزمایشاتی که از چشم به عمل میاید میتوان مشکلات بینایی را تشخیص داده و به معالجه آنها پرداخت. اما پرفسور امانوئل روزن از کلینک بینائی در منچستر انگلسننان میگوید با استفاده از دستگاه بینایی سنجی کمتر از سه دقیقه میتوان علائم اولیه ابتلا به امراضی مانند بیماریهای قلبی ، سرطان و دیابت را تشخیص داده و به بیماران مبتلا کمک نمود.

وی میگوید چشم انسان هشدار دهنده اولیه قبل از بروز بیماری میباشد زیرا رگهای خونی چشم ها بازتاب کوچکی از سیستم گردش خون در بدن است.

برای مثال گرفتگی شریانهای چشم به احتمال زیاد مشخص کننده گرفتگی شریانها در قسمتهای دیگری از بدن میباشد.

شروع سرطان خون نیز میتواند با پارگی و خونریزی های سطحی رگهای خونی چشم آغاز شود که این مورد نیز یکی از علائم ابتلا به بیماری دیابت است که سبب کوری میگردد.

تورم اعصاب چشم و وجود لکه های خون در روی شبکیه نیز از علائم اولیه تومور مغزی میباشد . فشار خون بالا میتواند به رگهای خونی چشم آسیب رسانده و سبب پارگی و خونریزی آنها گردد.

پرفسور روزن توانست پس از معاینه چشمان یکی از بیمارانش ابتلا به سرطان سینه را در وی تشخیص دهد زیرا پشت چشم های این خانم تورم زیادی داشت که این علامت نشانه سرطان سینه از نوع درجه دو میباشد.

شبکیه قسمت حساس چشم است که تصاویر روی آن منعکس میگردد و اعصاب بینایی در این قسمت قرار دارد که به مغز و سیستم مرکزی اعصاب مرتبط است بنابراین هر گونه تغییر در شبکیه بیانگر تغییر در سایر قسمت های بدن نیز خواهد بود.

این مطلب جالبی بود که امروز در مجله اینترنتی فریا خوندم.من از اون موقع که این خبر رو خوندم یه آینه توی دستمه و دارم چشم خودم رو در میارم تا ببینم هیچ یک از این علایم رو دارم یا نه. با توجه به این چیزهایی که پرفسور امانوئل روزن  گفته من احتمالا گرفتگی شریان ، سرطان خون و تومور مغزی دارم.42.gif

یه موضوع بی ربط:

امروز ۲۴ آبان پنجمین سالگرد ازدواج ماست .31.gif

/ 5 نظر / 3 بازدید
ريحانه

تو که چشم‌هايت جور خاصی نيست که بچه‌جون!! در ضمن مبارک باشد.

سحر

در تهران هم دکتری هست که همين تخصص را دارد و يک سری از فاميل ما بدجوری بهش اعتقاد دارند و ادعا می کنند بيماريهايی که هيچ جای ديگر تشخيص داده نشده را درمان می کند! در فاميل همه بهش دکترچشمی می گويند!

اکبر

شهادت امام حسين را تسليت ميگويم