تاثیر ساعت خواب

تاثیر ساعات مختلف خواب شب در سلامتی

 

داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند.

برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:

ساعت 9 تا 11 شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسطآنتی اکسیدان هاانجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

ساعت 11 تا 1 شب: عملیات از بین بردن مواد سمی درکبدادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

ساعت 1 تا 3 نیمه شب: عملیات سم زدایی درکیسه صفرا، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

ساعت 3 تا 5 صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد.. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان،سرفهشدید یاعطسهمی کنند.

ساعت 5 تا 7 صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

ساعت 7 تا 9 صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر استصبحانهبخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت 6 و 30 دقیقه میل کنند.

کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت 7 و 30 دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر استعادتخود را تغییر دهند و در ساعت 9 تا 10 صبح صبحانه بخورند.

دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند.

از نصفه های شب تا ساعت 4 صبح، مغز استخوان عملیاتخون سازیرا انجام می دهد.

در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمامتعطیلات، باخستگیبه سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید

 

/ 7 نظر / 20 بازدید
محمد

بسیار نکات جالبی بود.

bahareh

daghigahn hameye inha dorostan va mersi ke baz ham be ma yadavari kardin

لیلی مامان آراز

مطلب این پستت ازیتا جان برای من خیلی تازه بود..... نمی دونستم اعضای بدن هم بر اساس ساعات شبانه روز کار می کنن....[تعجب]

زرافه خوش لباس

خیلی مطلب مفیدی برای من بود. اینروزها که روزها بلند شده بعداز ظهر میخوابیدم و این باعث شده بود شب دیرتر بخوابم یعنی 11 تا 1 به کارهایم برسم یعنی عملیات آنتی اکسیدان ها مختل شده. کلا حس خوبی نداشتم و باید خواب را تنظیم کنم.

زهرا

سلام آزیتای عزیزم اگر از کلاس قصه گویی خبری شد و شرکت کردی حتما درباره اش بنویس من خیلی دلم می خواست شرکت کنم . حالا که نمی تونم برامون بنویس چطور بود البته من از دوستانم جویا میشم ببینم کی برگزار می شه بوس 

سپیده

آزیتا جون پس کی درس بخونم؟[متفکر]

مرتضی

با تشکر