باران بهاری

سلام به همه دوستان خوبم . امیدوارم که حال همگی خوب باشه و خوش و سرحال باشید . ببخشید که دیر به دیر میام و فرصت هم نمی کنم به وبلاگهاتون سر بزنم . از همین جا از همگی تشکر میکنم که ابراز لطف کردید.

 از دیشب باران تند و قشنگی می بارید. الان هم میباره . هوا خیلی عالی شده . من دلم نمیادکه از این همه اکسیژن بگذرم . امروز حتما باآرتین میریم پارک. شما ها هم برید و این نعمت هوای خوب و تمیز را در تهران از دست ندید. 

آرتین دو ماه و ۱۳ روزه شده. اوضاع کاملا خوبه و همه چیز روبراهه . شبها خوب می خوابه و فقط برای شیر خوردن بیدار میشه وصدای مخصوصی از خودش در میاره . و من شیرش رو میدم دوباره میخوابه. کاملا بزرگ شده . من بزرگ شدنش را با تمام وجودم حس می کنم. توی این مدت چندین بار با هم رفتیم پارک یک بار هم رفتیم اوشون فشم ( اگه املاش رو درست نوشته باشم). من هم یک روز در میان میروم ورزش و خیلی راضی هستم . آرتین هم که پیش مامان میمونه. الان دیگه به این وضعیت عادت کرده . دچار استرس نمیشه. خیالش راحته که بر میگردم.

 هفته پیش برای موضوعی که مربوط به خواهرم آتوسا بود خیلی ناراحت و عصبانی بودم . طوری که ۱ روز تمام به بچه شیر خودم را ندادم. می ترسیدم ناراحتی خودم به اون هم انتقال پیدا کنه. الان هم هنوز مشکل بطور کامل حل نشده . شرایط عوض شده . از همه دوستان خوبم میخوام که براش دعا کنید که توی کشور غریب نا امید نشه و گره کارش باز شه.

امروز روز میز کامپیوتر بابا چند تا دفترچه تلفن کوچولو ، از اونهایی که روی هم تا میشه و توی کیف جا میشه و معمولا هم دو طرفش طلاییه دیدم که روی همشون نوشته شده بود ؛ همایش ملی برسی علل افزایش قبولی دختران در کنکور سراسری و پیامد های آن ؛ این دفتر چه ها مال جهاددانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی بود. برای من خیلی جاالب بود که در ایران موفقیت دختران ، به مسئله بزرگی تبدیل شده که پیامد هایی هم دارد. به نظر من بعد از انقلاب خام ها فوق العاده خوب پیشرفت کردن. در کلیه رشته ها تحصیل می کنند و در همه ارگانها وارد کار می شوند. وقتی به بانک ارسیان مراجعه میکنم . میبینم کلیه پرسنلی که در ردیف جلو نشسته اند و کار مردم را انجام میدهند خانم هستن.چند وقت پیش در اتوبان ستاری ماشینهای مخصوص شستشوی خیابان ها مربوط به شهر داری را دیدم که جدول های وسط اتوبان را میشست . فرمان آن ،سمت راست بود و راننده خانم جوانی  بود که با پوشش کامل اسلامی در حال اموزش دیدن بود و یک آقا به او تعلیم میداد. تاکسی بیسم بانوان که سایپا ۱۴۱ های سبز رنگ هستند هم که نمونه دیگری از ورود بانوان به عرصه کار است . در رشته های فنی ،پزشکی و.... هم که موارد فراوانی دیده ام. ولی هنوز جای بانوان ایرانی در عرصه مدیریت های کلان کمرنگ است که به امید خدا آن هم تا چند سال آینده حل میشود.در رشته های فنی و پزشکی هم که خانم ها کولاک کردن. یادم میاد ۱۰ سال پیش زمانی که دنبال کار میگشتم چون فنی بودم ، میدیم که اکثر شرکت ها آقا استخدام میکنند ولی امروز شرایط عوض شده و این نشون میده که خانمها خیلی پیشرفت کردن .اگر با همین روند یشرفت کنند تا چند سال آینده کار برای آقایون خیلی کم پیدا میشه و خانمها نان آور خانه میشوند . امیدوارم که قوانینی چون دیه ، سرپرستی بجه ،شاهد و.... هم اصلاح شود. الان آرتین خوابه ومن فرصت کردم که چند خطی بنویسم. کلی عکس از آزتین دارم ولی نمیدونم چرا آپ لود نمیشه.

/ 14 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نلی

خدا رو شکر که همه چیز در مورد آرتین کوچولو روبراهه. یادم می یاد من تو اون ایام که شایان دو ماهه بودم بدترین شرایط زندگیمو داشتم تجربه می کردم. در مورد خواهری هم از خدا می خوام که هرچه که از خدا می خواد بهش بده و تو اون موقعیت تنهاش نذاره. منتظر عکسای پسری هستیم

بهار

سلام مامان آرتين قشنگه آخی آتوسا اميدوارم که زودی زودی مشکلش حل شه. و اما در مورد راننده تاکسی شدن زنها آقا اين پيشرفت نيست . اين بد بختی يه مملکته . که موجوداتی که مظهر زيبايی هستند تمام روز رو برای امرار معاش تو صدای بوق و دود ماشين گم شن. اين خوشحالی نداره افسوس داره ولی راجع به بقيه حق ها اميدوارم که زودی به خانمها بدن

هديه

سلام. خدا رو شکر که در مودر آرتين کوچولو و ناز همه چيز به خوبی پيش می ره. برای خواهرت خيلی ناراحت شدم. اميدوارم هر مشکلی داره هر چه زودتر برطرف بشه انشاءاله.

نيلوفر

سلام آزيتا جون. خدا رو شكر كه هم خودت خوبي و هم آرتين گل. ايشالله كه مشكل خواهرت هم حل مي شه. زودتر عكساي آرتين جونو بذار ببينيم چه شكلي شده اين گل پسر. از قول منم ببوسش.

نندی

نمی دونم واقعن ملاک ما برای انتخاب دانش و تلاشه يا ؟ با چند تا مصوبه و لايحه می خوان عوارض بی انگيزگی پسر ها رو از دختر ها بگيرن ...

مامان کوچولو

سلام آزیتا جون خوبی؟ آرتین کوچولو چطوره؟ از طرف من یکم ماچ مالیش کن نگران نباش انشاالله که مشکل آتوسا جون هم حل می شه

ليلا مامان آرين

سلام آزيتاجون خوبی؟باتوجه به چيزهايی که نوشتی باز هم از هر ۱۰ خانم ۷ نفر توخونه هستند و۳ نفر شاغل.باز هم به نظر من خيلی کمه.راستی آرتين جيگر خوبه؟پس کو عکسهاش؟؟؟؟

يه آدم ديگه

خيلی خوشحالم که اوضاع رو به راهه...خدا رو شکر........

آزيتا مامان آرتين

از همه دوستان خوبم متشکرم