نتیجه اخلاقی

یکشنبه صبح به اتفاق همسر خوبم و مامان مهربانم رفتیم پیش دکتری که قرار بود آرتین را ختنه کند.   این دکتر را یکی از دوستانم به من معرفی کرده بود . راهش به ما نزدیک نبود . ولی چون من تعریفش را شنیده بودم  تصمیم گرفتیم که ببریم پیش همین دکتر.دکتر پیر مردی بود کار آزموده . ابتدا آرتین را معاینه کرد  سپس آزمایش هایی جهت تعیین گروه خونی و زردی و حساسیت نوشت. انجام آزمایش آرتین خیلی ناراحتم کرد. ولی خوب تحمل کردم. جواب آزمایش حدود نیم ساعت بعد آماده شد.همه چیز خوب بود. دکتر گفت بروید پذیرش و بعد هم اتاق عمل. بعد آرتین را بردیم اتاق عمل. البته نه آن اتاق عملی که فکر کنید. اتاق عمل یک درمانگاه که عمل های سرپایی را انجام می دهند. خلاصه اینکه بعد از۲۰دقیقه کار تمام شد . آرتین گریه نمیکرد. رفتم و لباسش را تنش کردم. دکتر برایش چند نوع شربت نوشت . آموکسی سیلین ، مولتی ویتامین ، استامینوفن پرومتازین که خواب آور است. دکتر کلی از نجابت آرتین تعریف کرد و گفت بچه با تربیتی است  . خیلی با بچه های دیگر متفاوت بود. من هم گفتم : اخه آقای دکتر بی حس کرده بودید ، معلومه که گریه نمیکنه. دکتر گفت : من همه بچه ها رو بی حس می کنم، خیلی ازبچه ها بی تربیت هستند.من کلی خندیدم. مدتی که سعید دارو ها را تهیه کند ، آرتین خیلی گریه کرد . کاملا عصبی شده بودم. بعد سوار ماشین شدیم. آرتین خوابید . کلا زمانی که سوار ماشین می شویم میخوابد . از مبدا تا مقصد می خوابد. 

روز اول خیلی گریه میکرد البته با آن شربت هایی که دکتر داده بود آرامش میکردیم و میخوابید. روز بعد اصلا گریه نمی کرد. بعد از دو روز دوباره آرتین را بردیم دکتر.  به محض اینکه آرتین را دید گفت: چطوری آقا موشه با تربیت. من کلی خندیدم. همه چیز خوب بود. دکتر گفت شربت ها را بعد از ۳ روز قطع کنید.

شربت آموکسی سیلین باعث دلدرد بچه میشود که خیلی بد است . امروز ۳ روز شده و آنرا قطع کردیم . اوضاع گوارش آرتین هم بهتر شده است. ولی هنوز حلقه نیفتاده.

نکته : این دکتر نظرش با دکتر ی که در بیمارستان مادران بود ، در مورد زردی ، کاملا متفاوت بود . میگفت این دکتر های جوان بی سواد هستند . برای رفع زردی باید ۲ روز اصلا شیر مادر نخورد و ترنجبین حتما بخورد . من داشتم شاخ در می آوردم . یعنی حرفهای این دکتر ۱۸۰ درجه با آن یکی متفاوت بود.  از این قضیه نتیجه میگیریم که : آدم خودش را نباید به دست دکتر ها بسارد.

/ 17 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ريحانه

وااای اينی که می‌گی آرتين تا پاش به ماشين می‌رسه خوابش می‌بره عين بچگی‌های منه. من هرچقدر هم گريه می‌کردم تو ماشين آروم بودم و خوابم می‌برد. ولی نکتش اين بود که نبايد هیچکس بغلم می‌کرد و وای به وقت‌هايی که عده زیادی تو ماشين بودند و بايد تو بغل مامان می‌ماندم (البته الان برام عجيبه که چطور بچه کوچک تو ماشين تو بغل نباشد!!) راستی چرا شنبه نمی‌آی؟

نگين

سلام سلام...ميبينم که ارتين جون خوب و خوش و سالم ....مرحله ختنه سورون رو هم به پايان رسوند...ايشاالله هميشه سالم باشه...

مامان ماهان

به به به سلامتی اين خوشگله ختنه شدراستی خواهرت کدوم سفير درس ميده من هم سفير می روم!!!!!!!!!!

نيلوفر(نيلوفر ومهدي)

سلام عزيزم.مبارک باشه ختنه کردن ارتين.افرين پسر خوب و با تربيت که اروم بوده در طول عمليات.پيشاپيش سال نو رو به خانواده سه نفري تون تبريک می گم

..دريا

خوب خدا رو شکر به خير گذشت..ارتين جونممممممممممم اين ماچها واسه تو ازيتا جون ببينم ارتين نفخ و دل درد نداره؟ دکتر چی دادبهش؟

آرزو (مامان آرش)

آزیتا جان سلام چطوری خانمی؟ سال نو پیشاپیش مبارک. سالی سرشار از شادی و سلامتی و موفقیت را برایتان آرزومندم. ختنه گل پسرت هم مبارک. چشم به هم بزنی حلقه اش هم میفته. مراقب خودت و آرتین قشنگت باش

رز سفيد

سلام مامانی تپلی سلام آرتين جونم عيدتون مبارک. ايشالا امسال سه تايی کنار هم روزهای خوبی رو داشته باشين.

farhood

سلام. آقا خیلی موضوع جالبی بود. خیلی حال کردم. پسرتم خدا حفظش کنه واسه ی 2 تاتون. بای بای.[گل][خداحافظ]

شقایق

متاسفانه همه میگند ختنه نوزادی خوبه بدون اینکه بدونند ضرر داره دکترها هم که برای راحتی خودشون و اینکه هر اشتباهی کردند کسی نفهمه میگند ختنه نوزادی خوبه نه ختنه نوزادی خوبه نه ختنه با حلقه حالا تو دهن این ملت افتاده و هر کسی را میبینی میگند زود ختنه کن با حلقه هم ختنه کن در حالیکه نمیدونند ضرر داره