مطالب پراکنده

تغذیه در دوران بارداری

من کتابهای فراوانی در زمینه بارداری و تغذیه خوانده ام. اطلاعات فراوانی در مورد هرم های غذایی ، خواص غذاهای مختلف ، میزان کالری هریک و... بدست آوردم.پس از اندکی تفکر، به یک قاعده کلی رسیدم که، خداوند عالم سیستم بدن انسان را طوری طراحی کرده که احساس گرسنگی‌، تشنگی، هوس غذای خاص و یا بی میل بودن نسبت به یک غذا، هرکدام یک معنی داشته باشند. هفته های اول باردای که پیش دکتر گوگل بودم این قضیه را به من تاکید کردن که هروقت گرسنه بودی بخور و هر چیزی را که دوست داری و میلت میکشد بخور ، نه بیشتر نه کمتر. به گفته های دیگران مبنی بر اینکه الان شما ۲ نفرید و باید دو برابر بخوری ، توجه نکن.هر حسی که در انسان وجود دارد یک پیغام از طرف بدن است. مثلا وقتی سیر هستی و میل به خوردن غذا نداری ، یعنی بدنت به هیچ چیزی احتیاج ندارد و یا در حال هضم غذاهایی است که قبلا خورده ای. وقتی میل به خوردن شیرینی داری یعنی قند خونت پایین است ، وقتی دلت میوه میخواد یعنی نیاز به ویتامین داری و برعکس .پس خیلی نیازی نیست تلاش کنیم ، ببینیم که چه چیزی باید بخوریم و چه چیزی را نخوریم. از همه گروههای غذایی باید خورد به میزان کافی. که حد این قضیه چیزی نیست جز آلارم هایی که بدنمان میدهد. مثلا میگویند میوه زیاد بخور . در حالیکه زیاد بودن ویتامین در بدن باعث نوعی مسمومیت برای جنین میشود.

معرفی یک سایت

چند هفته قبل من چند کتاب از فروشگاه اینترنتی efeh.com خریدم . یک روز بعد از سفارش به دستم رسید. وجه آن را زمان تحویل کتاب پرداخت کردم. قیمت کتابها، قیمت روی جلد بود . بعضی از کتابها تخفیف ویژه هم داشت( ارزانتر از قیمت روی جلد). من اولین با ربود که به اینصورت خرید کرده بودم. خیلی هم راضی بودم. تازه اگر خرید بالای ۵۰۰۰ تومان باشد هزینه پیک نمیگیرند. یعنی ارسال رایگان خواهد بود.

 

/ 10 نظر / 5 بازدید
مرجان

آزیتا جونم چه جالب خرید اینترنتی رو میگم میشه بیشتر توضیح بدی آزاده که خوره کتابه

آزيتا

مرجان عزيزدر وبلاگ خودتان توضيح دادم.

مامان پرنيان

چه جالبه اين خريد اينترنتی شنيده بودم ولی تا حالا کسی تجربش نکرده بود .

..دريا

سلام ازيتای گل ..اره منم از طريق اينترنت زياد کتاب گرفتم ..در مورد پست پايينيت امروز رفتم مدرسه اينجا خيلی برف اومده تو مسير راه چشم به جاده بود و اضطراب داشتم شقايقم خودشو جمع کرده بود بچم تکون نمی خورد دلم خيلی سوخت و ناراحت شدم..

زهرا

سلام آزیتا جان، امیدوارم که خودت و نی نی خوب باشی، اتاقش خیلی قشنگ شده ، فقط یه چیز کم داشت ، خوب نی نی رو می گم دیگه .... دلتنگی ها کاملا عادیه، من که اوایل دوران بارداریم کارم شده بود اشک ریختن، البته فقط ماههای اول، بعد خودش درست شد، اینقدری که موقع زایمان هر کاری کردم گریه کنم گریه ام نمیومد که نیومد..... می بوست، مراقب خودت و کوچولو باش، راستی از مطالبت ممنون که تو وبلاگ می زاری بد نیست از تجربیاتت هم بنویسی (فقط یه پیشنهاده) من هم سعی می کنم بنویسم فقط یه چند وقتی بود بد جور درگیر بودم، الان دارم یه مطلب ترجمه میکنم بزارم، فعلا بای

مامان آرتا

سلام مامانی منتظر الهی که سر زنده و شاد باشی نی نی پس کی مياد؟

مرجان

مرسی آزیتا جونم سایتی که معرفی کردی خیلی به دردم خورد.

آزيتا

خواهش ميکنم مرجان خانم.